Buď pozdravená, svätá Anna, matka Panny Márie a stará mama Ježiša Krista! Pozdravujem ťa s detinskou úprimnosťou, dôverne ťa vzývam a prosím o tvoj mocný príhovor u Boha.

Potešila a posilnila si srdcia mnohých, ktorí sa na teba s dôverou obrátili. Mnohí skrze tvoje orodovanie našli pomoc a milosť u Boha, keď sa utiekali k tebe vo svojom zármutku. Mnohí už spoznali tvoju materskú lásku, ktorou sa ujímaš všetkých, ktorí ťa nasledujú v cnostiach a  vzývajú o pomoc. To mi dodáva odvahu utiekať sa k tebe a prosiť ťa o príhovor u Boha.

Predrahá svätá matka Panny Márie! Ty vieš, ako ma obkľučujú mnohé nebezpečenstvá, dorážajú na mňa mnohé pokušenia, ako moje srdce sužujú mnohé trápenia. Zľutuj sa nado mnou a oroduj za mňa u nášho Spasiteľa. Nech mi dá silu a trpezlivosť i milosť odovzdať sa do jeho svätej vôle. Nech ma chráni a pomáha mi vo všetkom, nech priťahuje moje srdce ku všetkému, čo je dobré. Nech vo mne vzbudzuje nenávisť k hriechu a utvrdzuje ma v dobrom. A keď príde moja posledná hodina, poskytni mi láskavo svoju pomoc a vypros mi milosť, aby môj odchod z tohto sveta bol taký blažený, ako bol tvoj. Amen.

Túto a ďalšie modlitby nájdete v knihe Skrytý život svätej Anny, ktorú si môžete kúpiť na Zachej.sk.