Modlitba za kolegov a kolegyne

Milosrdný Bože, skôr ako sa poberiem do práce, ťa prosím za svojich kolegov a kolegyne. Na mnohých sa teším. Niektorých by som však najradšej nestretol. Niektorí mi naháňajú strach. Prosím ťa, požehnaj ich všetkých. Ty miluješ každého z nich. V každom z nich je tvoja božská iskra. Každý z nich je Ježišovým bratom alebo sestrou alebo vidím v nich jeho tvár. Pripomínaj mi pri každom stretnutí s nimi, že si ich požehnal a ja sa stretávam s požehnanými ľuďmi, ktorých miluješ. Zmení to môj pohľad na nich.

Požehnaj moju kolegyňu, ktorej sa práve nevodí najlepšie. Cítim, že sa ťažko vyrovnáva so sebou a so všetkým, čo na ňu doma čaká a čo sa od nej vyžaduje. Drž nad ňou svoju ruku, aby sa necítila sama a objavila svoju vnútornú silu.

Požehnaj môjho kolegu, ktorý uteká sám pred sebou a je preto taký nevypočítateľný, lebo sa usiluje uniknúť pred vnútorným chaosom. Daruj mu vnútorný pokoj, aby dokázal prijať samého seba a nemusel si svoju citovú nevyrovnanosť vybíjať v práci. Daruj mu to, po čom v najhlbšom kúte svojej duše túži a čo potrebuje, aby dosiahol súlad sa sebou samým.

Požehnaj mojich kolegov a kolegyne a tiež našu prácu, aby ľuďom prinášala požehnanie. Požehnaj našu spoluprácu, aby sme spolu vytvorili miesto, kde každý bude môcť cítiť a zažiť Ducha lásky a pokoja.
Amen.

Zdroj: Anselm Grün – Daruj mi široké srdce

Tip na knihu: Benediktín Anselm Grün