Večerná modlitba za požehnanie

Ježiš, požehnaj nás dnes odpočinkom a dobrým spánkom. Odpusť nám činy, ktorými sme ťa dnes nectili. Ďakujeme ti za to, že nás tak veľmi miluješ a že nás poznáš skrz-naskrz. Každý deň potrebujeme tvoju pomoc a ďakujeme ti, že nám dávaš silu a učíš nás, že s tebou sú aj ťažké veci možné. Požehnaj našu rodinu a náš domov a ochraňuj nás počas noci. Nech nás strážia a ochraňujú tvoji anjeli tak, ako si nám zasľúbil.

Povedal si, že sme ako ovce a ty nás vedieš a chrániš presne ako pastier. Poznáš naše mená a dávaš nám pocítiť, že sme výnimoční a milovaní. Keď sme zranení, utišuješ našu bolesť. Ďakujeme ti, Ježiš, že sa o nás staráš a že si nám dal na pomoc mamu/otca/rodičov/náhradných rodičov/farárov. Ďakujeme ti za Bibliu a za to, že nás v živote učíš veci, vďaka ktorými rastieme. Požehnaj ľudí na tomto svete a pomôž im spoznať tvoju lásku. Ďakujeme ti za všetkých, ktorí nám tak veľmi pomáhajú — za učiteľov, lekárov, policajtov, hasičov a mnohých ďalších.

Ďakujeme ti, že máš skvelý plán pre naše životy. Pomôž nám počúvať ťa a milovať stále viac. Keď sa ráno prebudíme, vyčar úsmev na našich tvárach a vlož svoje zámery do našich sŕdc, aby sme boli pripravení začať nový deň. Milujeme ťa, Ježiš. Dobrú noc. V Ježišovom vzácnom mene, amen.

Tip na knihu: Modlitba

Zdroj: chcemviac.com