Modlitba proti strachu

Drahý Trojjedinný Bože,

Potrebujem Ťa. Ty si mojou nádejou a pomocou, Teba si ctím a mám bázeň pred Tebou. Tvoja dokonalá láska vyháňa všetok strach. Prosím Ťa, osloboď a uzdrav ma zo všetkého strachu v mojom živote.

Odpusť mi, že som mal/a neodpustenie vo svojom srdci voči týmto ľuďom /vymenujte menovite___________/. Odpúšťam im tieto previnenia voči mne a mojim blízkym ___________ a prepúšťam ich na slobodu. Neželám im nič zlé a nechcem pomstu. Všetok súd nechávam na Teba, Bože.

Prosím Ťa, odpusť mi môj hriech ( ________vymenujte hriechy, ktorých ste si vedomí), nechcem Ťa urážať hriechom a ubližovať Ti. Odpusť mi že som sa zaoberal/a týmito druhmi okultizmu (vymenujte tie, ktoré sa vás týkajú: : veštenie( hoci zo žartu), snáre, knihy o posmrtnom živote…, horoskopy, čínske kalendáre, viera v reinkarnáciu,  ľudoví liečitelia, zaoberanie sa satanizmom ( hoci len zo zvedavosti), biela- čierna-červená… mágia, zaklínanie, povery, praktika „z očí“, východné praktiky- aury, čakry, feng-šuej, okultné metódy, manipulácia mysle, homeopatia, reiki, kalendár podľa Luny, červené náramky pre deti, „z očí“, filmy s okultnými symbolmi, tematikou, hudbu- napr. metal, new age, rôzne sošky- egyptských faraónov, pyramíd, sloníkov šťastia, budhu, šivu, jin-jang symboly, egyptské kríže, kozmetika, ktorá je šírená okultnými praktikami…- materiálne veci je potrebné vyhodiť/. Zriekam sa okultizmu a prosím Ťa, Duchu Svätý, očisti ma od všetkých jeho vplyvov.

Odpusť mi, že som sa dobrovoľne vystavoval/a strachu cez filmy, hudbu, knihy, zážitky… Prosím Ťa, uzdrav ma z týchto skúseností. Odpúšťam ľuďom, ktorí mi spôsobili nejakú traumu (vymenujte menovite ľudí…)a prosím Ťa Duchu Svätý, uzdrav ma z týchto traumatických zážitkov, keď som prežíval/a strach (šikana, násilie, znásilnenie, nehoda…). Tvoje Slovo hovorí, že sme neprijali “ducha otroctva, aby sme opäť žili v strachu, ale prijali sme Ducha synovstva, v ktorom voláme: Abba, Otče.” Duchu Svätý, prijímam Ťa do Svojho života, prosím, naplň ma a ďakujem Ti Pane Ježišu, že si “smrťou zničil toho, ktorý vládol smrťou, čiže diabla a vyslobodil tých, ktorých celý život zotročoval strach pred smrťou. Hebr 2,14-15 Preto sa zriekam strachu z _____________(vymenujte všetky formy strachu, ktoré prežívate- strach z budúcnosti, smrti, fóbie z hmyzu, zvierat, strach z hmyzu, úzkosť, obavy, pochybnosti, neistota, pocit ohrozenia, nebezpečenstva…) a ďakujem Ti, že Tvoja dokonalá láska vyháňa všetok strach z môjho života, že ma ňou uzdravuješ a požehnávaš. Amen.

Zdroj: mojakomunita.sk

Tip na knihu: Príď a uzdrav nás!