Ó, Kráľovná, teraz ťa prosíme o poslednú milosť, ktorú nám nemôžeš odmietnuť. Daj nám všetkým svoju trvalú lásku a najmä svoje materinské požehnanie. Neodídeme od teba, dokým nám nepožehnáš. Prosíme ťa, požehnaj teraz, Mária, najvyššieho veľkňaza, Svätého Otca.

K dávnej nádhere tvojej koruny, k víťazstvám tvojho ruženca, pre ktoré ťa nazývajú víťaznou Kráľovnou, pridaj ešte toto, ó, Matka: daj zvíťaziť kresťanskému náboženstvu a udeľ pokoj ľudskej spoločnosti.

Žehnaj našich biskupov, kňazov a predovšetkým tých, ktorí horlia za slávu tvojho sanktuária. Žehnaj napokon všetkých, ktorí sú spojení s tvojím chrámom v Pompejach, ako aj tých, ktorí rozširujú a podporujú úctu k posvätnému ružencu.

Ó, posvätný Máriin ruženec, sladká reťaz, ktorá nás spájaš s Bohom, puto lásky, ktoré nás zjednocuje s anjelmi, veža spásy v útokoch zla, bezpečný prístav v našich stroskotaniach, nikdy ťa už neopustíme. Ty nám budeš útechou v hodine úzkosti, tebe nech patrí posledný bozk života, ktorý dohára.

A posledné slovo našich pier bude tvoje ľúbezné meno, ó, pompejská Panna Mária, Kráľovná posvätného ruženca, ó, naša drahá Matka, ó, útočisko hriešnikov, ó, útecha zarmútených. Nech si všade požehnaná, dnes a navždy, na zemi i na nebi.

Amen.

Túto a ďalšie modlitby nájdete v knihe 365 dní s Máriou, ktorú si môžete kúpiť na Zachej.sk.