Modlitba za brata

Modlitba za brata

Pane,

stojím pred tebou s túžbou modliť sa za svojho brata. Je pre mňa obrovským darom, za ktorý ti nikdy neprestanem ďakovať. Dal si mi ho, pretože si vedel, že ho budem potrebovať – a platí to aj naopak. Preto ťa, Pane, prosím:

Vezmi všetku jeho bolesť do svojich rúk. Posilni ho poznaním, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré (Rim 8, 28). Nech ti s istotou kráča v ústrety, pretože všetko tvoríš nové (Zjv 21, 5).

Buď preňho zdrojom nekončiacej sa radosti. Umožni mu pochopiť, že skutočné naplnenie nenájde vo veciach tohto sveta, ale jedine v hlbokom vzťahu s tebou a so svojimi najbližšími.

Daj, aby môj brat používal autoritu, ktorou si ho požehnal, na tvoju slávu. Ty vieš, že jeho úloha nie je ľahká. Pomôž mu čeliť výzvam a problémom s pokojom, odhodlaním a láskou.

Požehnaj ho duchovnou múdrosťou a túžbou porozumieť tajomstvám viery. Stráž jeho telo, srdce i dušu pred útokmi zlého a nedaj mu zísť zo správnej cesty, na ktorú si ho povolal.

Ďakujem ti, Pane, že môjho brata miluješ viac, než si vôbec dokážem predstaviť. Chráň ho po celý jeho život a nakoniec ho doveď do večnosti.

Amen.

Komentáre k článku

Author: Svetlana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *